Request for Quotation: Carbon and energy audit of the Institute of Technology of Cambodia (ITC)
Closing date: 10 September 2018 (17:00)
The Cambodia Climate Change Alliance (CCCA) is a multi-donor initiative funded by EU, Sida, and UNDP with a comprehensive and innovative approach to address climate change in Cambodia. The overall objective is to strengthen national systems and capacities to support the coordination and implementation of Cambodia’s climate change response, contributing to a greener, low carbon, climate-resilient, equitable, sustainable and knowledge-based society. The specific objective is to contribute to the implementation of the Cambodia Climate Change Strategic Plan 2014-2023.
ឯកសារអប់រំស្តីពីការប្រែប្រួលអាកាសធាតុសម្រាប់មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ត្រូវបានប្រកាសដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការ
20180702 111243នៅព្រឹក​ថ្ងៃចន្ទ ៥រោច ខែបឋមាសាឍ ឆ្នាំច សំរឹទ្ធិស័ក ព.ស. ២៥៦២ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២ ខែកក្កដា ឆ្នាំ​២០១៨ ដោយមានកិច្ច​សហការ​​ពីក្រសួងបរិស្ថាន ​នាយកដ្ឋានប្រែប្រួលអាកាសធាតុ​នៃអគ្គលេខាធិការ​ដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សា​ជាតិ​អភិវឌ្ឍន៍ដោយចីរភាព និងកម្មវិធីសម្ព័ន្ធភាពប្រែប្រួលអាកាសធាតុកម្ពុជា​(CCCA) ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានរៀបចំពីធីប្រកាស​ដាក់ឱ្យ​ប្រើប្រាស់ផ្លូវការនូវ «ឯកសារអប់រំ​ស្តីពីការ​ប្រែប្រួលអាកាសធាតុស្តីពីការប្រែប្រួលអាកាសធាតុសម្រាប់​មធ្យម​សិក្សា​ទុតិយភូមិ» នៅ​សណ្ឋាគារ​ភ្នំពេញ ដើម្បីប្រកាស​និងផ្សព្វផ្សាយ​ឯកសារនេះ​ជា​​ជំនួយស្មារតីសម្រាប់លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និង​សិស្សា​នុសិស្ស ​ធ្វើ​​ការ​សិក្សារៀនសូត្រ ស្វែងយល់ និង​បង្រៀន​នៅតាមសាលាមធ្យមសិក្សា​ចំណេះទូទៅក្នុងក្របខណ្ឌទូទាំងប្រទេស។
IMG 1048 1នៅខេត្តបាត់ដំបង នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ១០កើត ខែបឋមាសាឍ ឆ្នាំច​ សំរឹទ្ធិស័ក ព.ស. ២៥៦២ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី​២២ ខែមិថុនា ឆ្នាំ​២០១៨ នាយកដ្ឋានប្រែប្រួល​អាកាសធាតុ​នៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សាជាតិអភិវឌ្ឍន៍ដោយចីរភាព ដោយមានការ​គាំទ្រ​ពីកម្មវិធីសម្ព័ន្ធភាពប្រែប្រួល​អាកាស​ធាតុកម្ពុជា(Cambodia Climate Change Alliance: CCCA) បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំ​ក្រុមការងារបច្ចេកទេស​ប្រែប្រួល​អាកាសធាតុ​ដែលមានសមាស​ភាពពីតំណាង​ក្រសួងស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធចំនួន​១៩ ដើម្បី​កំណត់យន្តការប្រមូលធាតុ​ចូលផ្នែកប្រែប្រួល​អាកាសធាតុតាម​វិស័យ​សម្រាប់​បញ្ចូលក្នុងផែនការយុទ្ធសាស្រ្តសំខាន់ៗរបស់ជាតិ ក្រោម​អធិបតីភាព​ឯកឧត្តម ជួប ប៉ារីស៍ អគ្គលេខាធិការរងក្រុមប្រឹក្សាជាតិអភិវឌ្ឍន៍ដោយចីរភាព។
IMG 0690 1រាជធានីភ្នំពេញ នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ៣កើត ខែបឋមាសាឍ ត្រូវនឹង​ថ្ងៃទី១៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០១៨ នាយកដ្ឋានប្រែប្រួលអាកាស​ធាតុ​ក្នុងនាមជាលេខាធិការដ្ឋាន​នៃក្រុមការងារ​បច្ចេកទេស​ប្រែប្រួល​អាកាសធាតុ បានរៀបចំនិងសម្របសម្រួល​កិច្ចប្រជុំលើកទី៣​រវាងក្រុម​ការងារបច្ចេកទេស​ប្រែប្រួលអាកាសធាតុ​ជាមួយដៃគូ​អភិវឌ្ឍន៍​ផ្នែកប្រែប្រួលអាកាសធាតុ ក្រោមអធិបតីភាពរបស់ ឯកឧត្តម ជួប ប៉ារីស៍ អគ្គលេខាធិការរងនៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋាន​ក្រុមប្រឹក្សាជាតិអភិវឌ្ឍន៍ដោយចីរភាព ដោយមានការចូលរួមពី​សមាជិក​​ក្រុមការងារបច្ចេកទេសប្រែប្រួល​អាកាសធាតុមាន​សមាស​ភាព​ពីក្រសួង-ស្ថាប័ន ដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ និងអង្គការមិនមែនរដ្ឋាភិបាល សរុបចំនួន៣៨នាក់ ដែលក្នុងនោះមានស្ត្រីចំនួន១០នាក់ ។
Integrating Nationally Determined Contributions (NDC) in National Development Plans: “International best practices and the way forward for Cambodia”
Phphoto 2018 06 07 11 58 00nom Penh, 07 June 2018 - National Council for Sustainable Development (NCSD) organized a conference on Integrating Nationally Determined Contributions (NDC) in National Development Plans: “International best practices and the way forward for Cambodia”, financially supported by Sweden embassy and Cambodia Climate Change Alliance, attended by approximately 152 representatives from line ministries/agencies, development partners, private sectors, academia, NGOs, national and international experts at Raffle Le Royal Hotel. The event was presided over by H.E. Eang Sophallet, Ministry of Environment’s Under Secretary of state, and H.E. Maria Sargren, Ambassador of Sweden with a keynote speech from Mr. Nick Beresford, UNDP’s Country Director.
Get Email Alerts when we add anything here
Enter your email address: